Blog

Blog

Cover Image

Jak dbać o podłogi z marmuru?

Podłogi z marmuru są niezwykle efektowne, estetyczne i eleganckie, jednak ze względu na delikatność oraz kruchość materiału, jakim jest marmur, wymagają szczególnej pielęgnacji. Podatne na zarysowania, dość szybko się brudzą. Pamiętając jednak o trzech poniższych zasadach sprawisz, że kamienne podłogi zawsze będą lśniły czystością! Sprawdź sam, jak dbać o powierzchnie z marmuru!

Po pierwsze: czyszczenie

Marmurowe podłogi dość łatwo się brudzą i rysują, dlatego gdy tylko zauważysz pierwsze plamy lub zarysowania, od razu przystąp do czyszczenia podłogi. Zacznij od zamiatania powierzchni szczotką z miękkim włosiem lub odkurzaczem z końcówką, nierysującą powierzchni. Do mycia użyj płaskiego mopa ze szmatką z mikrofazy, akrylu i bawełny. Szmatkę tę nasącz niewielką ilością wody z płynem do naczyń lub specjalnym środkiem o neutralnym pH, przeznaczonym do mycia marmuru. Przesuwaj szmatkę pionowo i nie pocieraj jej zbyt mocno. Na końcu wypoleruj czyszczone miejsce suchą ściereczką.

Po drugie: regularna pielęgnacja

Niemniej ważna w dbaniu o podłogi marmurowe jest ich regularna, systematyczna pielęgnacja. Raz na kilka dni przemyj podłogę lekko ciepłą wodą i wytrzyj do suchą ścierką. Tym razem, przecierając marmurową podłogę, umyj jej całą powierzchnię, wykonując krótkie ruchy mopem. Pierwszy raz myj podłogę z użyciem środka czyszczącego, za drugim razem samą czystą, zimną wodą. Nigdy nie zostawiaj podłogi do samoczynnego wyschnięcia, pojawią się bowiem wówczas na niej nieestetyczne zacieki.

Po trzecie: konserwacja

Trzecim elementem dbania o marmurową podłogę, jednak niemniej istotnym, jest jej konserwacja, chroniąca powierzchnię przed zniszczeniem. Do konserwacji służą:

- pasty,

- mydła,

- oczyszczacze.

Dzięki konserwacji naprawimy także drobne ubytki. Konserwacja kamiennych powierzchni obejmuje również oferowaną przez nas usługę szlifowania podłóg marmurowych. Jej koszt wynosi od 40  zł  do 120  zł i zależy od powierzchni podłogi i stopnia jej zniszczenia.

Jeśli w dodatku do pielęgnacji marmurowych podłóg będziesz używać wyłącznie środków do tego przeznaczonych, unikając jednocześnie płynów z kwaśnym lub zasadowym pH, oraz nie będziesz używał ostrych i drucianych myjek, możesz być pewien, że twoja marmurowa podłoga będzie lśnić czystością!

Wróć