Blog

Blog

Cover Image

Kiedy i jak należy wykonać polerowanie granitu?

Granit jest kamieniem naturalnym, który od wielu lat wykorzystuje się do wykończeń wnętrz. Choć jest niezwykle trwały i bardzo elegancki, czasami może wymagać profesjonalnej obróbki, czyli na przykład polerowania.

Polerowanie granitu ma na celu poprawę walorów estetycznych, głównie nadanie połysku i uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni. Najczęściej wykonuje się je po dokładnym szlifowaniu. Szlifowanie to proces, który usuwa wierzchnią warstwę granitu, dzięki czemu można pozbyć się powstałych rys i nierówności. Obie czynności składają się na kompleksową renowację kamienia.

Profesjonalne polerowanie i szlifowanie granitu, które proponuje nasza firma, wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Dobrze sprawdzają się specjalne szlifierki do kamienia, a także diamentowe podkładki polerskie. Dzięki nim powierzchnia granitu po polerowaniu będzie równa, a jej barwa będzie głęboka. Dobrze wypolerowana posadzka granitowa może optycznie powiększyć pomieszczenie. Dodatkowo kamień będzie wolny od rys i nierówności, a jego powierzchnia będzie wyróżniała się idealnym, pięknym połyskiem.

W jaki sposób powinno się dbać o granit?

Z granitu bardzo często wykonuje się domowe posadzki, schody oraz blaty kuchenne. Produkty z kamienia naturalnego mogą zachwycać wyglądem, ale również wysoką jakością i trwałością, jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Jedną z najważniejszych zasad eksploatacji granitu jest dbałość o higienę. Posadzki granitowe powinno się regularnie zamiatać szczotką z miękkim, delikatnym włosiem, która dotrze we wszystkie, trudno dostępne miejsca. Dzięki temu nie będą się na nich tworzyły nieestetyczne rysy i odkształcenia. Do mycia powierzchni granitowych niezbędny jest specjalny preparat. Ten w ostatnim etapie pielęgnacji należy spłukać czystą, zimną wodą. Do mycia granitu przyda się również miękka ściereczka.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji granitu można sprawić, że posadzka lub blat będzie służyć przez długie lata. Kamień naturalny jest bardzo twardy i odporny na uszkodzenia, a także wysokie temperatury oraz wilgoć. Mimo tego na granitowych blatach i posadzkach nie powinno się stawiać gorących garnków lub patelni.

Wróć