Blog

Blog

Cover Image

Na czym polega cięcie wodą?

Obok cięcia laserem, cięcie wodą jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod uzyskiwania pożądanej powierzchni i jej obróbki. Sprawdź w naszym wpisie, na czym polega i jakie są jego zalety.

Jak przebiega proces cięcia wodą?

Cięcie wodą polega na wykorzystaniu do obróbki danego materiału strumienia wody o wysokim ciśnieniu. W wodzie tej znajduje się materiał ścierny, czyli piasek granatu. Do cięcia wodą służą specjalne maszyny, zbudowane z:

- pompy wysokociśnieniowej,

- wycinarki.

Zadaniem pompy wysokociśnieniowej jest dostarczanie wody. Zadaniem wycinarki, skierowanie jej w wybrane miejsce. W niej też materiał ścierny miesza się z wodą, wypuszczaną z bardzo dużą prędkością.

Jakie są zalety cięcia wodą?

Oferowana przez nas usługa cięcia wodą ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim pozwala uzyskać idealnie równą powierzchnię, z równymi krawędziami oraz pozbawioną mikropęknięć lub odkształceń.  Takie cięcie jest bardzo precyzyjne. Kolejną zaletą cięcia wodą jest fakt, iż metoda ta może być użyta do obróbki nawet najgrubszych i najbardziej twardych materiałów, takich jak kamień, drewno oraz stal. Urządzenia do cięcia poradzą sobie również bez problemu z metalami kolorowymi, gumą, ceramiką, szkłem. Ze względu na to, że mogą obrabiać także stal węglową i stal nierdzewną często są używane w przemyśle. Koszt tego typu cięcia jest niższy niż koszt cięcia laserem, przy jednoczesnej możliwości uzyskania nawet nietypowych kształtów. Temperatura procesu jest niska. Podczas cięcia wodą nie powstają pyły, a pracownicy nie są narażeni na przebywanie wśród szkodliwych oparów, dlatego też metodę cięcia wodą uznaje się za jedną z najbardziej ekologicznych oraz bezpiecznych.

Jakie inne usługi oferujemy?

Oprócz usługi cięcia wodą oferujemy także szeroki zakres innych usług, w tym szlifowanie podłóg marmurowych, granitowych, wykonanych z lastryko i terazzo oraz szlifowanie powierzchni betonowych w bardzo atrakcyjnych, przystępnych cenach.

Wróć