Szlifowanie betonu

Beton jest jednym z najczęściej używanych materiałów budowlanych. Jego prostota, szlachetność, wytrzymałość, a przede wszystkim przystępna cena sprawiają, że jest materiałem, do którego często się powraca. Jednak beton kojarzy się nam wszystkim jako szara chropowata powierzchnia, często ukrywana pod materiałami wykończeniowymi. Obecnie istnieją metody szlifowania betonu, dzięki którym ten wszechobecny konglomerat ma szansę masowo zagościć w obiektach.

 

Superfloor

Jest to system mechanicznego szlifowania betonu stworzony w Szwecji. Dzięki tej metodzie beton może mieć zastosowanie m.in:
— w halach produkcyjnych,
— w salonach wystawowych,
— w budynkach klasy A.
 
Metoda polerowania betonu polega na szlifowaniu oraz polerowaniu warstw betonu przy użyciu maszyn oraz narzędzi szlifiersko-polerskich o odpowiedniej gradacji ścierania. Dzięki temu uzyskujemy połyskliwą, gładką powierzchnię o wysokiej funkcjonalności i estetyce, porównywalną z posadzkami granitowymi czy marmurowymi. Metodę tą stosujemy zarówno do nowopowstających posadzek betonowych jak i do już istniejących. Przy użyciu naszej technologii, tradycyjną betonową powierzchnię można zmienić w jednorodną i gładką matową lub o pełnym połysku posadzkę.
Doskonałym uzupełnieniem technologii polerowanego betonu jest zastosowanie właściwych środków chemicznych aplikowanych podczas procesu szlifowania.
 
Użycie specjalistycznych środków chemicznych podczas procesu szlifowania powoduje, że porowata struktura betonu zostaje uszczelniona dzięki przekształceniu się aplikowanych substancji płynnych w substancję stałą. Powoduje to zamknięcie szczelin znajdujących się w powierzchni betonowej.