Krystalizacja podłóg

Krystalizacja podłóg

 

Krystalizacja podłóg to metoda, której poddaje się przede wszystkim marmur i lastryko. Metoda ta polega na zmianie struktury posadzki przy użyciu specjalnego środka chemicznego. Wykonuje się ją przede wszystkim po to, by podłoga zyskała naturalny połysk, choć oczywiście wygląd nie jest jedyną zaletą. Kolejną jest zwiększenie odporności posadzki na rysy oraz uszkodzenia mechaniczne, a także ochrona przed pochłanianiem zabrudzeń. Po renowacji marmuru podłogę warto poddawać właśnie krystalizacji, dzięki czemu zyska ona jeszcze bardziej zachwycającą fakturę.

 

Efekt widoczny od zaraz

 

Zaletą krystalizacji podłóg jest również to, że podłoga choć błyszcząca, nie staje się dodatkowo bardziej śliska, oczywiście o ile zastosuje się odpowiedni preparat mający właściwości antypoślizgowe. Będzie to ważne zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej, w których śliska nawierzchnia stanowiłaby zagrożenie dla ludzi. Krystalizacja podłóg gwarantuje również trwały efekt, a wszystko dzięki temu, że jest ona chemicznym procesem, który oddziałuje na strukturę tworzywa i trwale go utwardza. Jest więc zdecydowanie lepszą alternatywą dla czyszczenia przy użyciu detergentów.

 

Jak wykonujemy usługę krystalizacji?

 

W naszej firmie posiadamy wszystkie narzędzia niezbędne do przeprowadzenia krystalizacji, czyli m.in. obrotową szorowarkę i wysokiej jakości preparaty krystalizujące, które przetestowaliśmy przy wielu wcześniejszych i pracach. Jednak przed wykonaniem jakichkolwiek czynności dokładnie sprawdzamy stan posadzki, którą należy odpowiednio przygotować przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów.