Renowacja granitu

Renowacja podłóg granitowych

 

Granit to jedna z najtwardszych skał, którą z powodzeniem można wykorzystywać do wykańczania wnętrz. Jest odporny m.in. na działanie tłuszczu, kwasu i wilgoci, a także nie ulega pęknięciom. Jednak od czasu do czasu warto wykonać renowację podłóg marmurowych renowacja podłóg z lastryko i granitowych. Taka renowacja może być niezbędna, gdy po wielu latach intensywnego użytkowania na posadzce pojawiły się rysy, przebarwienia, a także utraciła ona swój połysk. Czynności te to przede wszystkim szlifowanie granitu i jego późniejsze polerowanie.

 

Na czym polega szlifowanie granitu?

 

W metodzie tej wykorzystuje się profesjonalne urządzenie zwane maszyną szlifierską, dzięki której usuwa się wierzchnią warstwę granitu za pomocą tarcz diamentowych. Czynność tę wykonuje się po to, aby wyrównać powierzchnię posadzki i pozbyć się wyżłobień i zarysowań. By uzyskać jednolitą powierzchnię używa się specjalnych szlifierek do posadzek. Proces ten trzeba powtarzać, by osiągnąć jak najlepszy efekt wizualny. Koszt usługi wynosi od 80 do 160 zł.

 

Jak wygląda polerowanie granitu?

 

Po szlifowaniu można także wypolerować granit. Metoda ta pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni, a także głębi koloru. Dokładne polerowanie granitu pozwala, zwłaszcza tego w kolorze czarnym, uzyskać efekt lustra. Dzięki temu wnętrza optycznie się powiększają i mają w sobie jeszcze więcej elegancji. Warto wspomnieć również o praktycznych zaletach polerowania granitu. Jedną z nich jest wysoka odporność na ścieranie, niska nasiąkliwość, a nawet sterylność. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szlifowania kamienia naturalnego