Renowacja marmuru

Renowacja podłóg marmurowych

 

Podłogi z marmuru doskonale sprawdzają się obiektach użyteczności publicznej, biurach i galeriach handlowych, gdyż znakomicie się prezentują i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jednak w wyniku bardzo intensywnego użytkowania z czasem mogą utracić swój naturalny blask. Wówczas konieczna jest renowacja podłóg marmurowych czy renowacja podłóg z lastryko, która polega na szlifowaniu i polerowaniu marmuru.

 

Na czym polega szlifowanie podłóg marmurowych?

 

Szlifowanie podłóg marmurowych to zestaw czynności, które pozwalają na usunięcie nierówności, a także znajdujących się głębiej rys. Służą do tego narzędzia diamentowe pracujące na wysokich obrotach, co pozostawia posadzkę idealnie równą. Sporadycznie niezbędne jest również uzupełnienie ubytków, do czego stosuje się m.in. fugi mineralne, które są produkowane na bazie cementu i mineralnych wypełniaczy. Można kupić je w wielu kolorach, dlatego też sprawdzają się do niemalże każdego materiału. Konieczne będzie również szlifowanie podłóg marmurowych przy użyciu kamieni, co pozwoli na zebranie nadmiaru fug, którymi wypełniono szczeliny. W naszej firmie koszt szlifowania takich posadzek wynosi od 40 do 120 zł.

 

Na czym polega polerowanie marmuru?

 

Kolejną czynnością wykonywaną przy renowacjach podłóg marmurowych jest polerowanie, które bardzo podobnie wygląda w przypadku polerowania granitu. Można uzyskać nie tylko efekt lustrzanego połysku, ale również skorzystać z metody zwanej półpolerowaniem, dzięki któremu powierzchnia staje się nieco chropowata. Natomiast pełne polerowanie wymaga użycia drobniejszych ziaren diamentu, by uzyskać jednolitą i gładką powierzchnię bez rys. Zachęcamy do zapoznania się również z ofertą szlifowania betonu.