Szlifowanie betonu

Szlifowanie betonu polega na wyrównywaniu jego nawierzchni. Metoda ta pozwala na usunięcie luźnych elementów, a także na otwarcie porów, dzięki czemu posadzka ma zdecydowanie lepszą przyczepność. Co jeszcze jest zaletą tej techniki? Przede wszystkim beton uzyskuje wysoką odporność na ścieranie, dlatego zachowuje wysoką trwałość i łatwiej się go czyści. Dodatkowo staje się on jeszcze bardziej odporny na uderzenia i zarysowania, co jest ważne zwłaszcza wtedy, gdy posadzki z betonu znajdują się w fabrykach i magazynach, w których są nieustannie narażone na działanie wielu niszczących czynników.

 

Jak szlifuje się beton?

 

Szlifowanie betonu, szlifowanie kamienia naturalnego, szlifowanie podłóg marmurowych wykonuje się dzięki urządzeniom wyposażonym w specjalne tarcze, przy czym możliwy jest wybór jednego z dwóch sposobów, czyli szlifowania na mokro lub na sucho. Pierwsza metoda jest jednak uznawana za bardziej wydajną, choć przyczynia się do powstawania większych i głębszych zarysowań. Zaletami technologii na sucho są natomiast mniejsze wgłębienia, a także czystsze środowisko pracy po zakończeniu szlifowania betonu. Ostatecznie to z Państwem uzgodnimy, która metoda w danej sytuacji będzie lepsza.

 

Do kogo kierujemy usługę szlifowania betonu?

 

Posadzki betonowe można znaleźć przede wszystkim w magazynach i zakładach produkcyjnych, ale również w domach i ogrodach, np. jako betonowe podłogi. W przypadku domów, beton cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością, gdyż prezentuje się nowocześnie, a także znakomicie komponuje się z industrialnym stylem wykańczania.

 

Usługę szlifowania lastryko i betonu wyceniamy dla Państwa indywidualnie.