Szlifowanie marmuru

  • {static sidebar item 1}
  • {static sidebar item 2}

Nieodmiennie historii człowieka towarzyszy kamień. W różnych okresach czasu zmieniało się jego przeznaczenie – początkowo służył do obrony, później do budowy schronień, a w świecie starożytnym zaczął swoją karierę jako element wykończeniowy i ozdobny wspaniałych budowli, pałaców ale i domów biedniejszych Rzymian i Greków. Mnogość jego gatunków i możliwość stosowania różnych technologii obróbki daje ogromne możliwości zastosowania.

Jednak granit, marmur czy piaskowiec mimo że wydają się być niezniszczalne podobnie jak inne materiały pod wpływem eksploatacji ulegają zniszczeniu. Dlatego aby ich wygląd cieszył nas i zachwycał trzeba włożyć dużo pracy i serca w jego codzienne utrzymanie i konserwację. Szlifowanie podłogi wykonanej z marmuru lub z lastryko wykonujemy na mokro z wykorzystaniem narzędzi diamentowych, które zdecydowanie przyśpieszają pracę i pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów. Przed przystąpieniem do pracy dokładnie zabezpieczamy miejsce jej wykonania, ściany pomieszczeń i stałe elementy wystroju wnętrza.
 
Po wykonaniu wszelkich zabezpieczeń przystępujemy do wyrównania podłogi, uzupełnienia ubytków. Równanie podłogi wykonujemy dużą maszyną satelitarną, która daje gwarancję osiągnięcia dobrego rezultatu.